Fortunę za tulipany. Keukenhof w Holandii cz I

Wiele osób w okresie wiosennym wybiera się do Holandii, ponieważ jest to taki moment, gdy na terenie tego niewielkiego kraju będzie można zobaczyć piękne ogrody kwiatowe. Tam miejscem będzie oczywiście Keukenhof, który na całym świecie znany jest jako najpiękniejszy ogród kwiatowy.

Każdego roku kwietnie tam około 7 milionów tulipanów. Co najważniejsze kwiaty, które się tam pojawiają to prawdzie dzieła sztuki, ponieważ realizowane propozycje wyglądają rzeczywiście doskonale. To nie tylko zwykłe kwiaty, ale obrazy, które z tych kwiatów są układne. Dlatego właśnie na terenie Keukenhof pracują również wyjątkowi ogrodnicy, którzy potrafią z kwiatów przygotowywać dzieła sztuki. Kilka milionów cebulek jest rozdysponowanych na terenie ogrodu przez kilkudziesięciu ogrodników. W jesiennym okresie mają oni do wykonania bardzo ciężką pracę, w ramach której przygotowywane są piękne kwiatowe pola. W sumie przygotowuje się miliony kwiatów w około 100 różnych odmianach.

Poza tulipanami w ogrodach pojawiają się dodatkowo żonkile, hiacynty oraz narcyzy. Kwiaty są dostarczane tam przez doskonałych hodowców. Jednocześnie wszyscy dostarczają kwiaty darmowo, ponieważ umieszczenie ich cebulek w tych wyjątkowych ogrodach to dla nich najważniejsza reklama, o której zawsze będą marzyć. Ogrody Keukenhof - co roku inne Ogrody Keukenhof teoretycznie każdego roku przygotowywane są z takich samych kwiató. Jednak mamy taką sytuację, w której zawsze wyglądają inaczej. Przede wszystkim sytuacja związana jest z tym, że twórcy wybierają jakiś motyw przewodni, który będzie dotyczył pojawiających się obrazków kwiatowych.

Dwa lata temu takim motywem była Polska, dlatego z kwiatów w ogrodach powstał wyjątkowy portret Chopina. Tym razem tematem przewodnim staje się kraj gospodarczy a więc holandia. Tym samym realizowane ogrody będą wyjątkowe, ponieważ pojawiają się między innymi piękne historyczne gatunki tulipanów, które obecnie już bardzo trudno otrzymać. Oprócz tego realizowane kompozycje będą nawiązywać do najsłynniejszych malarzy w Holandii. Twórcom zależy na tym, by w tym roku ogrody były jeszcze piękniejsze właśnie przez taki temat przewodni, który nawiązuje do kraju kwiatów. Keukenhof, czyli "kuchenny ogród" Ogród ma być czynny do mniej więcej połowy maja.

odpowiednie cebulki tulipanów Przygotowywane cebulki zostały tak zasadzone, że mamy pewność, że cały czas będzie coś kwitło. Dlatego nawet jeśli jedne płatki opadną będziemy mieli szansę zobaczyć kolejne. W związku z tym, że mamy wczesną wiosnę obecnie kwiaty w ogrodzie już prezentują się doskonale. To miejsce, gdzie przygotowywane są ogrody należało do hrabiny Jakobiny Bawarskiej. W tym okresie, mniej więcej w XV wieku był to teren lasów, gdzie polowano oraz zbierano zioła do kuchni hrabiowskiej. Dlatego właśnie do dziś ogród nazywany jest kuchennym, Keukenhof - tak się zaczęła tulipanomania... 

O serwisie

Newsy i ciekawostki z branży kwiaciarskiej. Historia powstania tulipanowego handlu z Holandii oraz mnóstwo ciekawych informacji. 

Zapraszamy!
 

PARTNERZY PORTALU: 

www.ozpn-skierniewice.pl

Kontakt

kontakt@notkizokolicy.pl

Galeria