Kwiaciarnia: Biznes usłany różami? cz. I

Okazuje się, że obecnie kwiaciarnia nie ma takiej prostej drogi do sukcesu. Jak się okazuje właściciele kwiaciarni muszą myśleć o tym, jak rozwijać swoją działalność. Otwarcie kwiaciarni wymaga oczywiście przemyślenia tego czy warto w tej branży działać.

Będzie trzeba szukać dobrego lokalu, adaptować go i oczywiście zatowarować swój punkt sprzedaży. To wszystko będzie się wiązać z dużymi kosztami. Jednak tak naprawdę nie tylko początek będzie bardzo trudny. Trzeba liczyć się z tym, że dalej też będzie trzeba mocno się starać, by osiągnąć zadowalające zyski. Na pewno kwiaty cięte oraz takie oferowane w doniczkach to podstawa dla każdej kwiaciarni. Jednak asortyment powinno się cały czas rozszerzać o to wszystko co może być z kwiatami związane. To ważne, ponieważ obecnie oczekiwania klientów są także coraz większe. Dobrze będzie także mieć odpowiednią wiedzę o kwiatach, ponieważ bez tego bardzo trudno będzie nam powalczyć o klientów.

Wiele osób oczekuje, że to my będziemy podpowiadać jakie kwiaty warto kupić, co będzie się trzymać najlepiej i co do siebie dobrze pasuje. Kwiatek z sąsiedztwa Co by nie powiedzieć to właśnie lokalizacja kwiaciarni będzie zawsze takim elementem, który będzie decydował o tym, czy mamy klientów czy też ich brakuje. Taka kwiaciarnia, którą będziemy otwierać musi mieć miejsce, gdzie będzie dobry przepływ potencjalnych klientów. Jeśli ludzie blisko kwiaciarni będą się pojawiać to już będzie spora szansa na to, że część z nich do nas zajrzy. Jeśli to się uda to potem już swoją ofertą będziemy mogli ich zatrzymać.

umiejscowienie kwiaciarni Jednak z drugiej strony dobra lokalizacja to także bardzo duże koszty, a wiec obrót musi rosnąć. Dlatego nie można powiedzieć, że kwiaciarnia to zawsze sposób na zarabianie tysięcy złotych. To tak naprawdę ciężka praca, która jeśli ma wielu klientów to również więcej nas kosztuje. Właściciel kwiaciarni musi myśleć o budowaniu swojego wizerunku i marki, która będzie wzbudzać zadowolenie pojawiających się klientów. To jak się wydaje sprawa kluczowa, by wprowadzić w swojej działalności takie czyny, które sprawią, że klient będzie wiedział, że właśnie do nas warto zajrzeć, ponieważ zawsze będzie można oczekiwać profesjonalnej obsługi, pięknych oraz świeżych kwiatów. Naszym zadaniem będzie dbanie o jakość kwiatów. Jeśli klienci będą kupować u nas kwiaty i zauważą, że trzymają się one bardzo dobrze to na pewno będzie dla nich znak, że nasza oferta jest dobrze przygotowana i warto po nią sięgać, dlatego od nas zależy potencjalny sukces.

O serwisie

Newsy i ciekawostki z branży kwiaciarskiej. Historia powstania tulipanowego handlu z Holandii oraz mnóstwo ciekawych informacji. 

Zapraszamy!
 

PARTNERZY PORTALU: 

www.ozpn-skierniewice.pl

Kontakt

kontakt@notkizokolicy.pl

Galeria